Box

Ondra Chudoba

Ze začátku se budeme hodně soustředit především na zafixování správné techniky, na vytvoření správných pohybových návyků, na synchronizaci nohou a rukou, protože každý úder začíná v nohách a nohy tvoří 80% samotného úderu. Paralelně budeme také postupně navyšovat fyzickou kondici a budeme pracovat na rychlosti a postřehu, protože jak říkal Cus D'amato - trenér Mike Tysona - "Speed kills" (rychlost zabíjí).

Powered by Froala Editor

CENÍK

Jednorázový vstup do fight zóny - 90,- Kč

Permanentka 10 vstupů do fight zóny - 800,- Kč

Individuální trénink dle dohody.


VYBAVENÍ

Většina vybavení bude k dispozici a k zapůjčení v tělocvičně, ale chránič zubů a bandáže musí mít samozřejmě každý své. Chránič zubů bude pravděpodobně pro většinu z vás aktuální až časem, nicméně dříve či později vás to stejně nemine. Doporučuji si nechat udělat přímo u dentisty chránič přímo na vaši čelist (stačí horní). Investice není o tolik větší a chránič přímo na míru sedí dokonale, nevypadává, čímž se eliminuje riziko vdechnutí, a obecně se s ním lépe dýchá. Dále doporučuji, aby jste si všichni koupili vlastní švihadlo, upravili jej přímo na vás, aby se vám přes něj dokonale skákalo, protože jak jste mohli vidět ve videích, skákání přes švihadlo je nedílnou a důležitou součástí boxerského tréninku. Zlepšuje fyzickou kondici, učí vás pohybovat se po špičkách a především synchronizuje práci rukou a nohou, což je zcela nezbytné. Švihadlo koupíte v jedné délce a tu si budete muset upravit. Nejlepším způsobem jak to udělat, je si vzít švihadlo do obou rukou, jakoby jste chtěli začít skákat, dále jej přišlápnout oběma nohama k zemi, přičemž nohy máte rozkročené zhruba na šířku ramen a ruce svírají v lokti úhel zhruba 90° - 100°. Tímto postupem získáte optimální délku švihadla přímo na vaši výšku, samozřejmě ještě před samotným permanentním zakrácením přes něj nějakou dobu skačte, abyste si byli jisti, že nepotřebujete švihadlo prodloužit. Rukavice, helmy a ostatní pomůcky budou k dispozici v tělocvičně.


FILOSOFIE TRÉNINKŮ

"Boxer musí mít srdce a v nohách."

Toto je nejdůležitější a základní myšlenka každého úspěšného boxera. Boxer musí mít srdce - neutuchající a ničím nezlomitelnou vůli po vítězství a také "v nohách" - to znamená - natrénováno. Šampioni se z vás nestanou v ringu, ale v tělocvičně, hodinami a hodinami tvrdé práce a pevné vůle nepolevit, když se vám nechce, nebo když už nemůžete. Z krve a bolesti rodí se dokonalost , čím více se zapotíte v tělocvičně, tím méně budete krvácet v ringu. Na mých trénincích poznáte že boxování a život mají spoustu společného. Nenaučím vás jen jak boxovat, udělám z vás boxery. Nenaučím vás jen jak vyhrávat, ale jak být vítězi a to nejen v ringu, ale i v životě. Cesta ke slávě a dokonalosti začíná tím prvním zdánlivě malým krokem. Pojďme ten první udělat společně! Přijďte v sobě probudit spícího bojovníka či bojovnici! Budu se těšit!

INSTRUKTOR

Ondra Chudoba (trenér II. třídy)

Boxoval za SK Knokaut Brno velterovou a střední váhu, v ringu našel jen jediného přemožitele.

Polovinu vyhraných zápasů ukončil před limitem.

Absolvent bakalářského studijního programu Fakulty Sportovních studií Masarykovi Univerzity, oboru Tělesná výchova a sport, směr trenérství, specializace box.

Powered by Froala Editor